Czy warto korzystać z leasingu?

leasing aut w Białymstoku

Niewątpliwie, dzisiaj samochodów potrzebuje każda firma. Nawet w najmniejszych spółkach są one niezbędne. Gdzie kupować auta do firm? Może lepszy będzie leasing aut ?

Czym jest tak popularny leasing?

Wydaje się, że obecnie najwięcej firm korzysta z samochodów właśnie na zasadach leasingu. Polega to na tym, że opłaca się regularne, zwykle miesięczne raty, a w zamian można korzystać z samochodu lub też z całej ich floty.

Rozwiązanie tego typu pozwala na oszczędność, gdyż nie trzeba kupować samochodów. Ponadto, jest jeszcze kilka innych korzyści, jakie wynikają z korzystania z leasing Białystok. Między innymi, rozwiązanie to umożliwia prostą optymalizację podatkową. Rzecz w tym, że raty leasingu można odliczyć od podatku. Ponadto, jeśli będzie się chciało wykupić auto leasingowe, po zakończeniu umowy zwykle istnieje taka możliwość. Warto zauważyć, że samochód jest w takiej sytuacji wyceniany poniżej ceny rynkowej.

Dla kogo leasing aut w Białymstoku?

Niewątpliwie, leasing opłaca się tak samo małym jak i większym firmom. Jeśli chodzi o duże przedsiębiorstwa, często potrzebują one co najmniej kilku samochodów. Nawet dla dużej firmy kupno kilku wysokiej klasy samochodów mogłoby być trudne.

Jeśli zaś chodzi o mniejsze firmy, nawet te jednoosobowe, auto w leasingu ma w ich przypadku sens z innych przyczyn. Między innymi chodzi o to, iż jest to szansa dla przedsiębiorców, aby jeździć samochodami, na które tak naprawdę ich nie stać. Mniej obciążająca jest rata leasingu za auto wysokiej klasy od raty kredytu, jaki trzeba by było zaciągać na kupno podobnego auta.

Niewątpliwie, jest to bardzo ważne, ażeby przedsiębiorca poruszał się wysokiej klasy samochodem. Jakość auta świadczy bowiem o jakości firmy. Im lepsze auto, tym lepsze wrażenie na kontrahentach robi przedsiębiorca.

Dodaj komentarz