Najważniejsze cechy dobrej opony

Każdy kierowca doskonale wie, jak ważne jest posiadanie odpowiedniej jakości opon w swoim samochodzie. Nie każdy jednak wie, jak takie opony zakupić. Wielu kierowców kieruje się jedynie reklamami i wybiera np. opony Michelin Energy Saver 205/55r16 lub też ceną i podejmuje decyzje na podstawie np. różnych propozycji. Jakie jednak konkretnie cechy powinna posiadać dobra opona?

Przyczepność opony

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o kupowanie opon, jest to, jak dobrą posiada ona przyczepność. W końcu to właśnie ta cecha jest najważniejszą sprawą podczas jazdy samochodem. Jeśli opona nie trzyma odpowiedniej przyczepności, jest po prostu słaba, żeby nie powiedzieć niebezpieczna. Z tego powodu dobrze jest przeczytać różnego rodzaju poradniki, testy lub recenzje, które potwierdzą, że opona Michelin Energy Saver 205/55r16 posiada odpowiedni poziom bezpiecznej przyczepności.

Oszczędność opony

Opona to jednak nie tylko sama przyczepność. Podczas jej kupowania liczy się także warstwa zupełnie przyziemna, czyli ekonomiczna. Nie chodzi jednak o koszt zakupu danego kompletu opon, lecz również o to, jak opony te wpływają na codzienny koszt eksploatacji samochodu. Nie każdy o tym wie, lecz opona ma bardzo duży wpływ na to, ile dane auto potrafi spalić. Im wyższy posiada on współczynnik oporu toczenia, tym więcej energii silnik będzie musiał włożyć we wprawienie jej w ruch, a co za tym idzie, więcej spali paliwa. Warto więc przyjrzeć się przed zakupem temu parametrowi i wybrać opony o możliwie najlepszej wartości.