Jak usunąć szybko naklejki?

Różnego rodzaju naklejki znajdują się na wielu produktach i powierzchniach. Spotyka się bowiem naklejki na szybach, naklejki na produktach z ceną na określonych towarach. Również nasze pociechy w domu naklejkami ozdabiają meble, futryny czy inne domowe powierzchnie. Niestety klej, który pozostaje po oderwaniu naklejki jest ciężki do usunięcia typowo domowymi sposobami. Mimo, iż wydawałoby się, że nie powinno to być ciężkie zadanie, to jednak każdy kto staje przed takim wyzwaniem doskonale wie, że nie jest ono takie proste, ze względu na mocny klej, który przywiera do danej powierzchni.

Preparat do usuwania naklejek

Przy usuwaniu naklejek istotne są dwie sprawy: rodzaj powierzchni, na której dana naklejka jest przyklejona oraz klej, na który ona do niej przywiera. Nie zawsze jednak dokładnie wiemy lub potrafimy wywnioskować co to za klej, dlatego niezbędne jest tutaj specjalistyczny preparat do usuwania naklejek, który można kupić już obecnie w wielu sklepach stacjonarnych oraz w fachowych sklepach internetowych. Druga sprawa to rodzaj nawierzchni, na której znajduje się dana naklejka. Jest to niezwykle ważne, gdyż określone powierzchnie różnie reagują na dane specyfiki. Do najodporniejszych zalicza się szkło oraz ceramikę. Natomiast najbardziej powinno się uważać na powierzchnie lakierowane, laminowane oraz plastikowe.

Sprawdzenie powierzchni

Bardzo istotne jest przed użyciem danego preparatu sprawdzenie, czy preparat zadziała na daną powierzchnię, czy też nie narobimy na niej więcej szkód. Można to zrobić na skrawku powierzchni lub jego niewidocznej części.