Tor wyścigowy w Białymstoku

Najlepszym rodzajem nawierzchni na torach wyścigowych jest asfalt. Niestety jest to również najbardziej kosztowne rozwiązanie, które wymaga użycia dużych nakładów pieniężnych. Wiele osób, które chcą poćwiczyć kierowanie pojazdem udaje się na Tor Wschodzący Białystok. Jest to popularny obiekt wśród amatorów oraz profesjonalistów, którzy chcą jeszcze lepiej kierować autem. 

Informacje o torze

Długość toru wschodzącego Białystok wynosi 930 metrów, a jego szerokość to 12 metrów. Świetnie sprawdza się w przypadku szybkich manewrów, ponieważ nawierzchnia jest wykonana z najlepszych dostępnych materiałów. Jezdnia łącznikowa została stworzona w celu umożliwienia kierowcom wykonywania różnych kombinacyjnych tras. Bardzo potrzebne są jednak pieniądze na odnowienie pozostałych obiektów w kraju. Warto wybierać tory wyścigowe, które używają asfaltowych nawierzchni. Nawierzchnia wykonana z kostki brukowej jest najtańsza, ale niestety również najmniej bezpieczna. 

Rodzaj nawierzchni

Najczęściej przyczyną wypadków na takim torze jest słaba przyczepność pojazdu. Przy dużej prędkości kierowca nie jest w stanie zapanować nad samochodem lub gokartem. Istnieją dwa typy torów. Pierwsza grupa torów to te wykonane w pomieszczeniach oraz halach budynków. Są one krótsze, ale znacznie droższe w utrzymaniu, dlatego można je spotkać coraz rzadziej. Tory wyścigowe na świeżym powietrzu cieszą się większą uwagą. Więcej kierowców wybiera takie tory, ponieważ pozwalają na wykonanie większej liczby manewrów. Kierowanie samochodem należy ćwiczyć regularnie, ponieważ tylko w ten sposób można zobaczyć pozytywne efekty.