Czy warto zdecydować się na jazdę autem na torze Silesia Ring?

Warto wiedzieć, że Silesia Ring z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród kierowców i miłośników motoryzacji. Nie wszyscy jednak przekonują się do spędzania wolnego czasu na tego rodzaju obiektach. Dlaczego warto wybrać się na tor wyścigowy. Czy jazda autem na torze Silesia Ring jest na pewno bezpieczna?

Dojazd na tor Silesia Ring

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że obiekt Silesia Ring jest przede wszystkim doskonale skomunikowany. Oznacza to tym samym, że świetnie zda egzamin nie tylko i wyłącznie przy różnego rodzaju krajowych, jak i międzynarodowych eventach. Godny uwagi jest fakt, że na tor można bez większych problemów dostać się z Lublińca, Opola czy Gliwic. Ponadto osoby zainteresowanie z Pragi, Wiedni czy Berlina będą potrzebowały niecałe 4,5 h na dojazd do tego obiektu. 

Charakterystyka toru

Należy mieć świadomość, że tor wyróżnia się różnorodnością. Jest zatem idealnym miejscem do przetestowania zarówno możliwości sportowych samochodów, jak i możliwości początkujących i doświadczonych kierowców. Warto zaznaczyć, że tor Silesia Ring można bez większego problemu skonfigurować aż na 7 sposobów: https://go-racing.pl/159-tor-silesia-ring-glowny W ten sposób organizator ma możliwość stworzenia nawet 7 wydarzeń jednocześnie. 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że długość całego toru wynosi dokładnie 3,6 km. Oznacza to tym samym, że jest to drugi najdłuższy tor wyścigowy w całym kraju. Nie można oczywiście zapomnieć, że nitka toru jest złożona z 15 zakrętów. Z kolei najdłuższa prosta wynosi 730 metrów. Godny uwagi jest również fakt, że zdecydowanie najszersza jest część startowa, która ma aż 15 metrów szerokości. 

Ponadto najwęższy odcinek toru ma 12 metrów. Warto wiedzieć, że wykorzystanie asfaltowej nawierzchni będzie gwarantowało nie tylko i wyłącznie fantastyczną przyczepność, ale również najwyższy możliwy komfort jazdy. Oznacza to tym samym, że jazda autem na torze Silesia Ring jest bezpieczna. 

Bezpieczeństwo

Warto wiedzieć, że w trakcie niezwykle emocjonujących i pełnych adrenaliny przejażdżek najszybszymi samochodami na świecie, organizatorzy dbają o najwyższy możliwy stopień bezpieczeństwa wszystkich kierowców znajdujących się na torze. Godny uwagi jest fakt, że obiekt jest właściwie zabezpieczony barierami energochłonnymi, które w przypadku ewentualnej kolizji nie pozwolą samochodom opuścić drogi. 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zastosowane zostały różnego rodzaju pułapki żwirowe. Umieszczone są one oczywiście na najbardziej wymagających zakrętach do pokonania. Ich zadaniem jest zmuszenie kierowcy do wyhamowania po zjechaniu z trasy. Należy mieć świadomość, że tor jest idealnie przystosowany nawet do jazdy w trakcie deszczu. 

Zastosowano bowiem praktycznie na całej długości odwodnienie linowe typu “I” cechujące się odpowiednią wytrzymałością nawet w najbardziej trudnych warunkach eksploatacyjnych. Nie można oczywiście zapomnieć, że każde z organizowanych wydarzeń jest obstawiane przez służby medyczne, które będą w stanie zareagować i udzielić właściwej pomocy.