Własnym czy wypożyczonym, czyli jak jeździć po torze Słomczyn

Każdy fan motoryzacji doskonale wie, gdzie jest i czym się charakteryzuje tor Słomczyn (jeśli jeszcze tego nie wiesz – zajrzyj na Go Racing). Obiekt ten często posiada u wielu osób status wręcz kultowego, a to wszystko za sprawą możliwości wjechania na niego własnym pojazdem i cieszenia się z przyjemności jazdy bez ograniczeń prędkości. Jak się jednak okazuje, od niedawna istnieje również możliwość jazdy wypożyczonym autem na torze Słomczyn. Czym to się charakteryzuje i która możliwość jest lepsza?

Charakterystyka jazdy własnym samochodem

Wiele osób myśli, że jazda autem na torze Słomczyn zarezerwowana jest jedynie dla tych najmocniejszych, sportowych i specjalnie przygotowanych do wyścigów samochodów. Nic bardziej mylnego, ponieważ na taki tor, co jest swoją drogą jego ogromną zaletą, może wjechać dosłownie każdy samochód. Jedyną zasadą jest to, że musi on być sprawny i nie stanowić zagrożenia dla innych uczestników toru. Co to zatem oznacza? Nic innego, jak tylko to, że obok Ferrari może poruszać się nawet Polonez. Takie otwarcie na różnego rodzaju pojazdy sprawia, że tor ten cieszy się ogromną popularnością wśród osób chcących poczuć się nieco jak kierowca wyścigowy lub u tych, którzy zwyczajnie chcą nieco szybciej pojeździć.

Pamiętać jednak trzeba, że taka jazda zwykłym, codziennym samochodem nie musi być dla niego zbyt zdrowa. Charakterystyka poruszania się po torze jest nieco in niż po ulicy, a to prowadzi do licznych zagrożeń dla auta. Zwyczajnie jego hamulce, zawieszenie, ale też i po prostu opony, nie są przygotowane na tak duże przeciążania, jakie mają miejsce na torze. Oznacza to, że przyjemność może się przerodzić w spore kłopoty i duże wydatki. Włącznie z wracaniem do domu na lawecie.

Charakterystyka jazdy wypożyczonym samochodem po torze Słomczyn

Jak się jednak okazuje, na torze Słomczyn istnieje wypożyczalnia samochodów sportowych, która za opłatą umożliwia zajęcie miejsca kierowcy w jednym z dostępnych w ofercie aut i nim pokonanie kilku okrążeń toru, zamiast własnym pojazdem. Czym to się charakteryzuje?

Przede wszystkim w tym miejscu trzeba zwrócić uwagę na ot, jakie auta są w takiej wypożyczalni dostępne. Nie są to zwykłe codzienne samochody, jakich są miliony na ulicach, lecz auta bardzo sportowe i bardzo luksusowe. A możliwość poprowadzenia np. Lamborghini i to na torze, a nie drodze publicznej, to coś o wiele ważniejszego niż tylko oszczędzenie trudów jazdy na torze prywatnemu pojazdowi. Powoduje to, że takie jazdy realizowane w torowych wypożyczalniach są często prezentem np. na urodziny. W końcu nie często ma się możliwość siedzenia i prowadzenia Ferrari.

Jaka jest tego wada? Przede wszystkim koszt, a także bardzo krótki czas trwania tej przyjemności. O ile samochodem prywatnym można pojeździć nawet kilka godzin, a jeśli jest przygotowany do torowej jazdy, to nawet bez żadnego ryzyka jego uszkodzenia, tak jednak w przypadku takiej wypożyczalni przyjemność trwa maksymalnie kilkanaście minut. A pamiętać trzeba, że koszt tych kilkunastu minut to często nawet ponad tysiąc złotych. Sprawia to, że wybór jest naprawdę bardzo trudny i warto się nad nim poważnie pochylić, zanim się go dokona.