Podnośniki pneumatyczne-charakteryzacja

Podnośniki pneumatyczne, są to bardzo dobre i trwałe urządzenia, przydatne w każdym warsztacie samochodowy jak, i przydomowym garażu gdy ktoś lubi majsterkować przy swoim samochodzie.

Podnośniki te (https://zamu.pl/podnosniki-pneumatyczne) są wykonane ze zbrojonych miechów kauczukowych, co przedłuża  ich żywotność i sprawia, że są wygodne w użytkowaniu. Pneumatyczne podnośniki, nazywane potocznie bałwankami ze względu na ich konstrukcję, zapewniają bezpieczeństwo podczas podnoszenia samochodu, lub innego pojazdu. Dodatkowym plusem jest ich powierzchnia styczna, z podwoziem pojazdu, powlekana tworzywem sztucznym co ogranicza możliwość wgniecenia bądź otarcia karoserii. Zakres podnoszenia wystarcza do podniesienia nawet pojazdu z wysokim zawieszeniem. Podnośnik pneumatyczny poradzi sobie nawet z większym suwem, umożliwiając nam swobodny dostęp do części, które chcemy naprawić, bądź wymienić.

Podnośnik składa się z:

– Zbrojonego miecha kauczukowego.

– Tulei wewnątrz miecha, która gwarantuje jego stabilną pracę.

– Dwóch zaworów, jeden do opuszczania a drugi do podnoszeni co umożliwia odłączenie powietrza od podnośnika, a pojazd nadal pozostanie uniesiony.

– Zaworu bezpieczeństwa, który chroni przed nadmiernym wzrostem ciśnienia miechu roboczym.

– Podstawy, która pomaga ustawić odpowiednio podnośnik i tworzy powierzchnię pracy podnośnika.

– Dodatkowo do podstawy zamontowane są kółka i długa rączka, które umożliwiają jego łatwy transport i ustawienie na docelowym miejscu.

Po skończonej pracy podnośnik pneumatyczny można ustawić w pionie na specjalnie przygotowanych stopkach, przez co nie będzie zajmował dużo miejsca w naszym garażu.