Gokarty w Radomiu

Istnieje wiele sposobów, aby uczynić każdy weekend wyjątkowym. Bez wątpienia jednym z nich jest spędzenie czasu na torze gokartowym w Radomiu. Ze względu na swoją wyjątkowo szeroką ofertę tor może być doskonałym miejscem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo zachętą może być obecność w Radomiu aż dwóch torów gokartowych! Co mogą zaoferować? Odpowiedzi na te oraz inne pytanie w artykule poniżej.

Tor automobilklubu radomskiego

Jednym z torów kartingowych w Radomiu jest mający 870 m długości oraz szerokość dochodzą do 25 m Kartodrom Radom, czyli tor kartingowy przynależący radomskiego do automobilklubu. Chociaż obiekt został otworzony w 1986 roku, to ze względu na gruntowną renowację oraz rozbudowę aktualnie jest on jednym z najlepszych torów kartingowych w Polsce. Z powodzeniem może on posłużyć do przeprowadzania profesjonalnych zawodów kartingowych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat toru?

Z pewnością tor jest doskonałym miejscem zarówno dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych miłośników gokartów. Warto zwrócić uwagę, że tor może być również wykorzystany jako doskonałe miejsca na sesje zdjęciowe. Oprócz samego toru kartingowego na terenie klubu znajduje się również Ośrodek Szkolenia Kierowców, stacja kontroli pojazdów oraz pracownia psychologiczna, która umożliwia podejście do różnorodnych testów oraz badań psychologicznych.

Dodatkowe możliwości

Mówiąc o torze przynależącym do automobilklubu w Radomiu warto wspomnieć o możliwości odbycia na nim wolontariatu. Pozwala to wolontariuszom sportowym na uczestniczenie w zawodach kartingowych i motocyklowych, imprezach rekreacyjno-sportowych czy też w różnorodnych imprezach plenerowych i rekreacyjnych, które organizowane są na terenie automobilklubu.

W zależności od oczekiwań wolontariusze mogą zająć się:

– pracami biurowymi,

– tworzeniem i dystrybucją materiałów reklamowych,

– kontaktami z mediami,

– pomocą techniczno-organizacyjną w czasie trwania imprez.

Z kolei osoby, które poszukują do wynajmu pomieszczenie warsztatowych lub pomieszczeń biurowych również mogą zgłosić się do automobilklubu radomskiego, który zaoferować może aż kilkanaście pomieszczeń o różnym metrażu i innym przeznaczeniu pod wynajem. Istnieje również możliwość wydzierżawienia obszernego placu. Oznacza to, że automobilklub oferuje nie tylko gokarty Radom zaoferować może również inny tor! Znajdujący się w innej części miasta BS Karting

Tor BS Karting

W odróżnieniu od toru przynależącego do automobilklubu tor BS karting jest obiektem krytym. W praktyce oznacza to, że można z niego korzystać niezależnie od warunków atmosferycznych. Podobnie jak w poprzednim wypadku jest to Idealne miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy, że dziecko będzie miało minimum 140 cm wzrostu. Ponadto tor może zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa będący rezultatem prawidłowo dobranych kasków, czy też specjalistycznej odzieży ochronnej. Ponadto każdy kierowca przed rozpoczęciem jazdy otrzymuje instruktaż informujący o zasadach bezpiecznego korzystania z toru.